Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Tesbih Fiyatları ve Modelleri ~ Orijinal Tesbih Çeşitleri

TESBİH FİYATLARI

Tesbih fiyatlarını ve modellerini Ehli Keyf Tesbih sitemiz’de inceleyebilirsiniz. Tesbih çeşitlerimizi sertifikalı hakiki, gerçek, orjinal tesbih modellerinden oluşturduk. Orijinal garantisi verdiğimiz tespihlerimizi gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Tesbih fiyatı çeşidine göre değişebilmektedir. bu nedenle istediğiniz türdeki tesbih modelleri için aşağıdaki kategorilerden seçim yaparak tespih fiyatlarına bakabilirsiniz. Beğendiğiniz tesbihi satın almak; ücretini ödemek ve online sipariş vermek üzere bize ulaşabilirsiniz.

Tesbih Çeşitleri 

ALTIN TESBİH

KUKA TESBİH 

KEHRİBAR TESBİH 

OLTU TAŞI TESBİH

GÜMÜŞ TESBİH

HAYVANSAL TESBİH

 BOYNUZ TESBİH 

 KEMİK TESBİH

DOĞAL TAŞ TESBİH

 

Bilimsel anlamda yapılan araştırmalar sonucunda bilim insanları beynimizde yaşadığımız sorunları, endişeleri ve korkuları sürekli olarak baskı altında tuttuğumuz için sinir hücrelerimizin aşırı yorulup, yıprandığını tesbih çekmek vesilesiyle beynin rahatlatılmasının ve özgür bırakılmasının mümkün olduğunu; dikkatimizi başka bir tarafa yönlendirmek maksadı ile tespihin kullanılmasının çok faydalı olduğunu söylemektedirler.

3 – 5 yılda bir ekonomik açıdan darboğaza giren Türkiyemizde bunalan vatandaşlarımız ya sabır çekmek maksadıyla tesbih ediniyor. Tabi ki  bu gardaşlarımızın tesbihinin ipi çok uzun dayanmıyor, kopuyor. Sonrasında sehpa, komidin, çekyat altlarından tanelerini toplamak gerekiyor. 33’lük tespihlerin 32’lik ve 30’luk kaldığı durumlar hepimizin başına gelebiliyor. Ziyanı yok; ya sabır çekmeye devam etmek gerekiyor. 

Şöförlerin bazıları dikiz aynasına, bazılarımız sinyal koluna, kimilerimizde vites koluna aksesuar amaçlı tesbihlerini asar. Amaçlarımız farklı olabilsede kadın – erkek – yaşlı veya genç hepimizin hayatında bir dönem tespihle temas kurduğumuz bir an olabilir. Bazılarımıza’da yaşam boyunca yoldaşlık yaptığı olmaktadır. 

Kimimiz Allah’ın adını anmak maksadıyla, ibadet maksatlı tesbihini yanında taşır. Bazılarımızda evimizde dekoratif amaçla kullanmak için tesbih satın alırız. Kimisi sigarayı bırakmasına yardımcı olması açısından ellerim oyalansın düşüncesiyle kullanır. Kimileride altın rolex saat yerine altın yada değerli taşlardan tespihini ziynet eşyası olarak taşır. Hangi amaçla kullanılıyor olursa olsun, tesbih kültürümüz içerisinde vazgeçilmesi güç bir parçadır.

Tesbih nedir? – Tesbih ne demek?

 Tesbih farklı kültürlerde el sanatı olarak yer alabilir. Dini ibadetlerde veya meditasyon aracı olarak’da kullanılabilir. Çeşitli hammaddeler kullanılarak değişik formlarda yapılabilir. Tane sayısı ise kullanım maksadına bağlıdır; değişebilir. Tanelerin ortasında açılan delikden ipliğe dizilmesiyle oluşturulan dizilere ise tespih denir.

Nadir ve güzel taşlardan ayrıca rengi vede kokusu güzel olan ağaçlardan yapılan ve ortası delik olan parçaların içinden bir ip geçirmek suretiyle birbirine bağlanmasıyla oluşan dizgi şeklinde tanımlanabilir.

Tesbihin ilk geliştirilmesi ve kullanılması Hint çoğrafyasında olmuştur. Eski zamanlarda kullanılmış olan Sanskrit dilinde “tsepa’’ dua – “tsepian’’ da tesbih manasına gelir. Tesbihe Arapça “mesbaha’’ – Farsça “tasbih’’ denilir. İngilizce rosary veya worry beads denir. İtalyanca rosario, Fransızca’da chapelet, Almanca rosenkranz denilmektedir. Aslında tümü Latince gül bahçesi manası taşımakta olan rosarium sözcüğünden alınmış. Amerika’da prayer beads denir. Anglosakson dilinde biden dua etmek, bede ise dua manasını taşır. İngilizce boncuk olan bead sözcüğü bu sözcüklerden türemiş olabilir. Tespihin Hindistan’dan Asya’ya geldiği ve İslam âlemi tarafından kullanılmaya başlandığı düşünülür.

İslamiyet’te Tesbih

Bir ibadet eşyası olarak İslamiyet’ten önce; Hinduizm, Budizm, Hıristiyanlık dinlerinde kullanılmıştır. İslamiyet’e kadar yalnızca din adamlarının kullanımında olan tesbihler İslamiyet’le beraber halk tarafından’da kullanılmaya başlanmıştır. Tesbihlerin kullanım gayesi Müslümanlıkta olduğu gibi diğer tüm dinlerde aynıdır. Dua ve dualar arasında bulunan bölümleri saymak amaçlı kullanılır.

İslami kültür söz konusu olunca gül suyu, gül yağı ve gül tesbihi olduğu gibi dua ile gül arasında ki ilişki de diğer çiçeklerden çok farklıdır. Gülün kutsiyeti İslam Peygamberi Hz. Muhammed’den kaynaklanır. Sebebiyse gülün Hz.Muhammed’in kokusu olması ve kendisine duyduğumuz muhabbetin sembolü olmasıdır.

Müslümanların dini vecibelerini gerçekleştirmelerinde tespihler önemli bir  gereksinim olmuştur. Türklerin İslam dinini tanımaları ve kabul etmeleriyle beraber tesbih Türk kültürüne’de geçmiş ve asıl altın çağını’da Türk kültüründe yaşamıştır. Türklerde tespih yanlızca bir zikir aracı kalmayarak; Türk el sanatlarında ayrıca önemli bir yer bulmuştur. Asırlardır dillerden dile, gönüllerden gönüle aktarılmıştır. Dualarımızda önemli bir kültür mirası öğesi olarak her daim tespihler yer almıştır. Türk İslam medeniyeti söz konusu olduğunda kültür motifi ve dua aracı olarak mühim bir kilometre taşı olma hüviyetine sahip olduğunu söylemek gerekir.

 

 

 

 

  Ürün Özellikleri: TANE BOYU 8 x 8 mm. Ä°MAMEDEN UZUNLUK 19 cm. Ä°MAME BOYU 3.5 cm. TAM BOY 30.5 cm...
4.636,12TL
KDV Hariç:4.636,12TL
Ölçüleri:Tane Ebatı :8*11 mm.İmameye Kadar : 23 cm.Ürünün Toplam Uzunluğu :34 cm.Ürün Erzurum Oltu Taşıdır...
4.901,12TL
KDV Hariç:4.901,12TL
Ürünün Özellikleri:Ürüm Trabzon işçiliğidir.1000 Ayar Saf Gümüş Teller İle Elde Örülerek YapılmıştırÖlçüleri:Tane Ebatı          : 8 MMToplam Uzunluğu : 22 CMToplam Ağırlığı    :3..
3.027,86TL
KDV Hariç:3.027,86TL
Ürüm Trabzon işçiliğidir.1000 Ayar Saf Gümüş Teller İle Elde Örülerek YapılmıştırÖlçüleri:Tane Ebatı          : 8 MMToplam Uzunluğu : 22 CM..
3.027,86TL
KDV Hariç:3.027,86TL
1000 AYAR EL ÖRMESİ TRABZON KAZAZİYE TESBİH Ölçüleri:Tane Ebatı          : 8 MMToplam Uzunluğu : 22 CMToplam Ağırlığı    :34,8 GRÜrünün Özellikleri:Ürüm Trabzon işçiliğidir.1000 Ayar S..
3.027,86TL
KDV Hariç:3.027,86TL
1000 AYAR EL ÖRMESİ TRABZON KAZAZİYE TESBİH TESBİHİN ÖZELLİKLERİ Tane Ebadı  :  8 mm Toplam Uzunluk  :  22,5 cm İmame Uzunluğu  :  Kullanılan  : Tamamı 1000 Ayar Gümüş El Örmesi İş..
3.027,86TL
KDV Hariç:3.027,86TL
ÜRÜN ÖZELLİKLERİTane Ebadı: 9*7mm İmame Boyu: cm İmameden Uzunluk: cm Tam Boy: 23 cm  ..
3.010,83TL
KDV Hariç:3.010,83TL
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ TANE BOYU 9 * 7 mm. Ağırlık   42 gr İMAME BOYU - TAM BOY 23 cm...
3.027,86TL
KDV Hariç:3.027,86TL
TESBİHİN ÖZELLİKLERİ Tane Ebadı  :  8 mm Toplam Uzunluk  :  22,5 cm İmame Uzunluğu  :  Kullanılan  : Tamamı 1000 Ayar Gümüş El Örmesi İşçilikli ..
3.027,86TL
KDV Hariç:3.027,86TL
ÜRÜN ÖZELLİKLERİTaş Cinsi: Akik Taşı Tane Ebadı: 8*8 mm İmame Boyu: 2 cm Tam Boy: 26 cm..
1.058,66TL
KDV Hariç:1.058,66TL
Ürün Özellikleri: TANE BOYU 8 x 8 mm. Ä°MAMEDEN UZUNLUK 19 cm. Ä°MAME BOYU 3.5 cm. TAM BOY 30.5 cm.    ..
1.058,66TL
KDV Hariç:1.058,66TL
Ürün Özellikleri :·Tane Çapı: 8,5 x 6,5 mm·İmame Boyu : 2,5 cm·İmameden Uzunluk : 16,5 cm·Toplam uzunluğu : 28 cmOltu Taşının Faydaları:·Gerginlik gideren ve sabır verici özelliği bulunan özel taşlardan biridir.·..
3.576,14TL
KDV Hariç:3.576,14TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 595 (50 Sayfa)